ДАЮ 80 БАЛІВ Скільки коливань здійснює кулька на нитці протягом 30 с, якщо довжина нитки 2 м?


Ответы на вопрос

Отвечает Гуров Артем.

Дано:

t= 30 c

l= 2 м

g= 10 м/с²

_____________

N-?

Розв'язок:

Основна формула:

N= \frac{t}{T}

Період обертання знайдемо за формулою Гюйґенса:

T = 2π \sqrt{ \frac{l}{g} }

Т = 2 \times 3.14 \times  \sqrt{ \frac{2}{10} }  = 1.256c

Тоді за першою формулою знайдемо шукану величину:

N =  \frac{30}{1.256} ≈24

Відповідь: кулька здійснює 24 коливань