Питання No10 Довжина звукової хвилі у воді дорівнює 3м. Якою буде довжина цієї хвилі в склі, якщо

швидкість поширення звуку у воді 1500 м/с, у склі - 4200 м/с. Відповідь подайте у метрах. Ваша відповідь:​

Ответы на вопрос

Отвечает Корхасанова Сабрина.

Ответ:

Длинна данной волны в стекле равна 8,4 м

Примечание:

При переходе из одной среды в другую частота волны не меняется

Объяснение:

Дано:

\lambda_{1} = 3 м

v_{1} = 1500 м/с

v_{2} = 4200 м/с

Найти:

\lambda_{2} \ - \ ?

--------------------------------------

Решение:

Частота волны:

\nu = \dfrac{v}{\lambda}

Составим систему уравнений:

\displaystyle \left \{ {{\nu = \dfrac{v_{1}}{\lambda_{1}}} \atop {\nu = \dfrac{v_{1}}{\lambda_{1}}}} \right \Longrightarrow \dfrac{v_{1}}{\lambda_{1}} = \dfrac{v_{2}}{\lambda_{2}} \Longrightarrow \boldsymbol{ \boxed{ \lambda_{2} = \frac{\lambda_{1}v_{2}}{v_{1}} }} - длинна волны в стекле

Расчеты:

\boldsymbol{\lambda_{2}} = (3 м · 4200 м/с) / 1500 м/с = 8,4 м

Ответ: \lambda_{2} = 8,4 м.

#SPJ1