На скільки ростягнеться пружина якщо до одного кінця її підвісити вантаж масою 5 кг жорсткість

пружини 200 Н/м

Ответы на вопрос

Отвечает Бурханов Кузьма.

Відповідь:

Пружина розтягнеться на 0,25 м.

Пояснення:

  1. При розтягуванні пружини виникає сила пружності, яка діє на вантаж та дорівнює прикладеній до вантажу вазі.
  2. При незначних деформаціях сила пружності F_{np} (в СІ вимірюється в Ньютонах) прямо пропорційна видовженню тіла x (в СІ вимірюється в метрах) і  жорсткості цього тіла k (в СІ вимірюється в Ньютонах на метр):

                         F_{np}=kx

    3. Вага тіла - це сила, з якою внаслідок земного тяжіння розтягується підвішена пружина. Вага тіла P (в СІ вимірюється в Ньютонах) прямо пропорційна масі тіла m (в СІ вимірюється в кілограмах) на прискорення вільного падіння g (в СІ вимірюється в Ньютонах, поділених на кілограм, і є сталою величиною, середнє значення якої рівне 9,8 Н/кг):

                    P=mg

     4. Оскільки сила пружності і вага одинаково діють на вантаж, то прирівняємо ці дві сили:

                    F_{np}=P

     5. Замість F_{np} та P прирівняємо їх буквені значення та з допомогою перетворень виведемо формулу для знаходження видовження тіла:

               F_{np}=P\\kx=mg\\x=\frac{mg}{k}

     6. Підставивши початкові дані задачі, знайдемо значення видовження тіла:

x=\frac{mg}{k}=\frac{5\cdot10}{200}=0,25

Відповідь: 0,25 метрів.