5. Через некоторый участок за 40 минут протекает электрический ток 0,5 ампер. Напряжение на этом

участке равно 7 В. Определите работу тока. Рассчитайте стоимость электроэнергии, потраченной за это время при тарифе 8 тенге за кВт*ч. [2]

Ответы на вопрос

Отвечает Муртазин Дамир.

Ответ:

Ең бірінші жұмыс табамыз

А=IUt=0.5*7*2400=8400Дж

Сосын қуат табамыз

P=A/t=8400/2400=3.5Вт

Бір сағатта қанша кеткенің есептейміз

N=P*t=3.5*3600=12600

Тариф бойынша қанша ақша шешетінің қараймыз(айта кететін жағдай қазір свет қымбат)

N=12600/8=1575 Тг (төлейсін примерно сфет үшін)