На похилій площині завдовжки 5 м і заввишки 3 м знаходиться вантаж 80 кг. Яку силу спрямовану

вздовж площини, треба докласти, щоб витягти вантаж вгору с прискоренням 1,5м/с2 , коефіцієнт тертя 0,2.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мартышкин Алексей.

Ответ:

Дано:

s = 5 м

h = 3 м

μ = 0,2

а = 1,5 м/с²

m = 80 кг

g = 10 м/с² - прискорення вільного падіння

Знайти:

F - сила тяжіння

________________________________________

Розв'язання:

нахил площини α характеризується:

sin α = h/s = 3/5;  

cos α = √(1 - sin²α) = √(1 - (3/5)²) = 4/5

Сила трертя:

Fтр. = μ · mg · сos α = 1.5 · 80 · 10 · 4/5 = 960 (H)

За 2-м законом Ньютона:

ma = F - mg · sin α - Fтр

Звідки сила тяжіння

F = ma + mg · sin α + Fтр

F = 80 · 1.5 + 80 · 10 · 3/5 + 960= 1560 (Н)

Відповідь: сила тяжіння 1560 Н.