Тіло за 1хв проїхало 300м зі стану спокою. знайдіть 1)прискорення руху 2) швидкість,що тіло

отримає в кінціочень надо,помните пожалуйста,даю 30 баллов ​

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.

Відповідь:

Прискорення тіла дорівнює a = ⅙ м/с², а швидкість в кінці: v = 10 м/с.

Пояснення:

Дано:
t = 1 хв = 60 сек

l = 300 м

v₀ = 0 м/c

Знайти: a

Розв'язок:

При рівноприскореному руху тіла вздовж осі ОХ (нехай рух рівноприскорений, в іншому випадку - вирішити задачу неможливо) рівняння залежності проекції переміщення від часу:

s_{x} = l_{x}=v_{0x}t + \dfrac{at^{2}}{2}

З цієї формули виведемо формулу для прискорення, знаючи, що v₀ = 0 м/c:
at^{2}= 2*l \Leftrightarrow a = \dfrac{2l }{t^{2}}

Знайдемо прискорення:
a = (2 * 300 м) / (60 сек)² = 600 м / 3600 сек² = ⅙ м/с² ≈ 0,167 м/с²

Швидкість тіла в кінці своєї дороги можна обчислити за формулою:
v = v₀ + at

Знаходимо швидкість:
v = 0 + ⅙ м/с² * 60 с = (60 м/с) / 6 = 10 м/с

Відповідь: a = ⅙ м/с²; v = 10 м/с.