Визначити температуру абсолютно чорного тіла, якщо максимуму випромінювальної здатності відповідає

довжина хвилі λmax = 500 нм.

Ответы на вопрос

Отвечает Пожиганова Алёнка.

Температура абсолютно чорного тіла може бути визначена за допомогою закону Планка:

T = (hc/k) * (1/λmax)

де T - температура абсолютно чорного тіла в Кельвінах, h - константа Планка, с - швидкість світла, k - Больцманова константа

h, c та k - константи, які можна знайти у фізичних таблицях:
h = 6.62607015 * 10^(-34) Дж*с,

c = 2.99792458 * 10^8 м/с,

k = 1.380649 * 10^(-23) Дж/К.

T = (6.62607015 * 10^(-34) Дж*с * 2.99792458 * 10^8 м/с) / (1.380649 * 10^(-23) Дж/К * 500 * 10^(-9) м) = 5778 К

Отже, температура абсолютно чорного тіла, чий максимум випромінювання відповідає довжині хвилі λmax = 500 нм, становить 5778 К.