Допоможіть! Яка сила тертя діє під час руху залізного тіла масою 4 кг по залізній поверхні?

(коефіцієнт тертя заліза по залізу - 0,3, коефіцієнт тяжіння - 10 Н/кг). Не забудьте вписати одиниці вимірювання у відповідь.

Ответы на вопрос

Отвечает Остойич Михаило.

Відповідь:Нормальна сила дорівнює силі тяжіння:

N = mg = 4 кг * 10 Н/кг = 40 НТоді сила тертя дорівнює:

Fтертя = μN = 0.3 * 40 Н = 12 НОтже, сила тертя діє з силою 12 Н. Одиниці вимірювання сили - Н (ньютони).

Пояснення:

Сила тертя між тілом та поверхнею дорівнює добутку коефіцієнта тертя і нормальної сили, що діє на тіло.