Брусок масою 2 кг за допомогою пружини жорсткістю 50Н/м рівномірно тягнуть уздовж стола. Чому

дорівнює видовження пружини, якщо коефіцієнт тертя між бруском і столом становить 0,25? Написать з Дано ​

Ответы на вопрос

Отвечает Кёлер Лера.

Ответ:

Объяснение:

За другим законом Ньютона, сила, яка діє на брусок, дорівнює силі пружини, що розтягується:

F = k * x,

де F - сила пружини, k - її жорсткість, x - видовження пружини.

Прикладена сила, що тягне брусок, дорівнює силі тертя, яка протидіє руху:

Fтертя = μ * N,

де μ - коефіцієнт тертя, N - нормальна сила, що діє на брусок у напрямку вертикально вгору.

Оскільки брусок рухається рівномірно, то сили, що діють на нього, збалансовані:

F = Fтертя

Застосуємо формулу для сили пружини, щоб знайти видовження:

k * x = μ * N

Нормальна сила N дорівнює вазі бруска, тобто:

N = m * g,

де m - маса бруска, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с²).

Підставимо значення виразів і отримаємо видовження пружини:

k * x = μ * m * g

x = (μ * m * g) / k

Підставляючи значення, отримуємо:

x = (0,25 * 2 кг * 9,8 м/с²) / 50 Н/м ≈ 0,049 метра або 4,9 сантиметра (округлено до сотих).

Отже, видовження пружини при таких умовах становить приблизно 4,9 сантиметра.