У лівому коліні сполучених посудин налита вода, в правому — соняшникова олія. Висота стовпа

соняшникової олії дорівнює 17 см. Визнач, на скільки рівень води в лівому коліні нижчий верхнього рівня соняшникової олії. (Густина соняшникової олії дорівнює ρ1=920 кг/м3). Спам = бан

Ответы на вопрос

Отвечает Кошелев Егор.

Ответ:

Для розв'язання задачі використаємо закон Архімеда: тіло, що занурене в рідину, отримує відштовхувальну силу, яка дорівнює вазі використаної рідини. Тобто, вага соняшникової олії, що знаходиться в правому коліні, дорівнює вазі води, що знаходиться в лівому коліні.

Тоді ми можемо записати рівняння:

ρ1 * V1 * g = ρ2 * V2 * g

Де

ρ1 - густина соняшникової олії (920 кг/м³)

V1 - об'єм соняшникової олії

ρ2 - густина води (1000 кг/м³)

V2 - об'єм води

g - прискорення вільного падіння (9,8 м/с²)

Ми можемо знайти об'єм води, який знаходиться в лівому коліні, з рівняння:

V2 = (ρ1 * V1 * g) / (ρ2 * g) = (ρ1 * V1) / ρ2

Тепер ми можемо знайти висоту стовпа води:

h = V2 / S,

де S - площа поперечного перерізу коліна.

Так як об'єм у лівому та правому колінах рівний, то ми можемо записати:

V1 = V2 = (ρ1 * V1) / ρ2,

і після спрощення ми отримуємо:

V1 = (ρ2 / (ρ1 - ρ2)) * h * S.

З цього рівняння ми можемо знайти висоту стовпа води:

h = V1 * (ρ1 - ρ2) / (ρ2 * S) = 17 * (920 - 1000) / (1000 * S) = -1.564 / S.

Отже, рівень води в лівому коліні нижчий за верхній рівень соняшникової олії на величину, що дорівнює -1.564 / S, де S - площа поперечного перерізу коліна. Значення S не вказано в умові, тому окремої відповіді немає, тільки загальна формула.