срочно Скільки електронів проходить за годину через перерiз дроту якщо напруга на ньому -10 В, а

його опір становить 5 Ом?​

Ответы на вопрос

Отвечает Кудинова Екатерина.

Для розв'язання цієї задачі використаємо закон Ома:

I = V / R

де I - сила струму, що протікає по дроту, V - напруга на дроті, R - його опір.

Підставляючи відомі значення, отримаємо:

I = -10 В / 5 Ом = -2 А

Сила струму має від'ємний знак, оскільки напрямлена проти напрямку руху електронів. Але для підрахунку кількості електронів, які проходять через переріз дроту, використовують абсолютне значення сили струму.

За одну секунду через переріз дроту пройде:

Q = I × t × n,

де Q - кількість електронів, що проходять через переріз дроту, t - час в секундах, n - кількість електронів у кожному кулоні електричного заряду.

Оскільки кулон електричного заряду містить 6,24 × 10^18 електронів, то можемо записати:

Q = I × t / e,

де e = 6,24 × 10^18 - кількість електронів у кожному кулоні електричного заряду.

Підставляючи відомі значення, отримаємо:

Q = (-2 А) × (3600 с) / (6,24 × 10^18) = -1,15 × 10^16 електронів

Отримали, що за годину через переріз дроту проходить близько 1,15 × 10^16 електронів.