Радіоактивний елемент має період піврозпаду 2с. Яка частина атомів цього елемента залишається через

4 с.​

Ответы на вопрос

Отвечает Смагур Вика.

Дано:

T = 2 с.

2T = 4 с.

Знайти: N - ?

Розв'язання:

Період піврозпаду це (T) для радіоактивного елемента - це час, за який кількість радіоактивних атомів зменшується вдвічі.

(1 спосіб) У даному випадку, ми хочемо знати, яка частина атомів залишається через 4 с. Це означає, що ми маємо справу з двома періодами піврозпаду (2Т), а тому кількість залишених атомів буде N₀/4.

Отже, частка атомів, яка залишається, дорівнює:

N/N₀ = (N₀/4)/N₀ = 1/4.

Тому залишається тільки 1/4 (25%) від початкової кількості атомів.

Відповідь: 1/4.

(2 спосіб розв'язання):

За 2 секунди наш радіоактивний елемент розпадеться на половину(оскільки це період піврозпаду), а за 4 секунди, ще на половину від тієї половини загальної кількості атомів, що залишиться після першого піврозпаду, тобто залишається

(1/2·1/2 = 1/4) 1/4 загальної кількості атомів.

Відповідь: 1/4.