Автомобіль, маса якого 4 т рухається із стану спокою і пройшовши 25 м досягає швидкості 18 км/год.

Визначити силу, яка діє на автомобіль і час руху

Ответы на вопрос

Отвечает Черненкова Лизка.

Відповідь: F=4000Н, t=5c

Пояснення:

Щоб визначити силу, яка діє на автомобіль, використаємо другий закон Ньютона: F = ma, де F - сила, яка діє на тіло, m - маса тіла, a - прискорення тіла.

Прискорення можна визначити, використовуючи формулу для рівномірно прискореного руху:

v = at

де v - швидкість тіла, a - прискорення тіла, t - час руху.

За умовою задачі, автомобіль рухається зі стану спокою і пройшовши 25 м досягає швидкості 18 км/год = 5 м/с. Тому:

v = 5 м/с

t = 25 м / v = 25 м / 5 м/с = 5 с

Знайдемо прискорення:

a = v / t = 5 м/с / 5 с = 1 м/с^2

Тепер можемо визначити силу, яка діє на автомобіль:

F = ma = 4 т * 1000 кг/т * 1 м/с^2 = 4000 Н