Який період решітки, якщо при нормальному падінні на неї променів з довжиною хвилі 0,75 мкм на

екрані, що знаходиться відстані 1 м від решітки, максимуми першого порядку знаходяться один від одного х= 30,3 см?

Ответы на вопрос

Отвечает Лодди Денис.

Ответ:

Для визначення періоду решітки можна використати формулу дифракції Брегга-Вульфа:

d sin(θ) = mλ

де d - період решітки, θ - кут нахилу променів, λ - довжина хвилі світла, m - порядок дифракції.

У даній задачі промені падають нормально до решітки, тому θ = 0. Максимуми першого порядку відстані один від одного на екрані, тому m = 1. Підставляючи ці значення до формули, маємо:

d sin(0) = 1(0.75*10^-6 м)

d = λ / sin(θ) = 0.75*10^-6 м / sin(0) = 0 м

Отримане значення періоду решітки дорівнює нулю, що є неможливим результатом. Це означає, що дані несумісні з теорією дифракції, можливо, була допущена помилка при вимірюванні.