1 Чему равна архимедова сила, действующая наполовину погруженный в воду. на кусок мрамора объемом

0,04 M³ ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ​

Ответы на вопрос

Отвечает Хлудеева Таня.

Відповідь:

Якщо кусок мрамора наполовину занурений у воду, то об'єм води, який займає цей кусок, становить половину від його повного об'єму, тобто 0,04 М³ / 2 = 0,02 М³.

Припустимо, що густина мрамору дорівнює 2500 кг/м³, а густина води дорівнює 1000 кг/м³.

Тоді вага мрамора:

m = ρV = 2500 кг/м³ * 0,04 м³ = 100 кг

Вага води, яка займає об'єм напівзануреного куска мрамора:

m_води = ρ_води * V_води = 1000 кг/м³ * 0,02 м³ = 20 кг

Архімедова сила, що діє на кусок мрамора в воді:

F_А = m_води * g = 20 кг * 9,8 м/с² = 196 Н

Отже, архімедова сила, що діє на кусок мрамора наполовину погружений в воду, дорівнює 196 Н.