У річковому порту судно взяло на набори 200 Т вантажу, через що осадка судна збільшилась на 0,3 м і

досягла максимально допустимої. якою є площа перевізу судна на рівні ватерлінії? ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ДАЮ 25 БАЛІВ

Ответы на вопрос

Отвечает Швец Сергей.

Ответ:

Я все покроково росписав, уважно дивись пояснення. Я описав все максимально зрозуміло у поясненні нижче.

Объяснение:

Дано:

-Набраний вантаж: 200 т

-Збільшення осадки судна: 0,3 м

-Максимально допустима осадка: невідома

-Потрібно знайти:

Площу перевізу судна на рівні ватерлінії.

Розв'язок:

Максимально допустима осадка судна - це максимальна глибина, до якої може занурюватися судно. Якщо осадка судна збільшується на 0,3 м і досягає максимально допустимої, то максимально допустима осадка дорівнює 0,3 м.

Знаходимо об'єм води, який витікає з-під судна при його зануренні в воду на глибину 0,3 м:

V = S * h,

де S - площа перевізу судна на рівні ватерлінії, h - зменшення осадки після вантажування.

Згідно закону Архімеда, сила, яку водяна середовище діє на занурений об'єкт, дорівнює вазі води, яку він витісняє. Отже, вага витісненої води дорівнює вазі судна з вантажем:

F = m * g,

де m - маса судна з вантажем, g - прискорення вільного падіння.

Об'єм витісненої води дорівнює об'єму судна з вантажем:

V = m / ρ,

де ρ - щільність води.

Підставляємо вираз для об'єму виходу води у вираз для об'єму витісненої води і отримуємо:

S * h = m / ρ

S = m / (ρ * h)

Підставляємо відомі значення:

m = 200 т = 200000 кг,

g = 9,8 м/с^2,

ρ = 1000 кг/м^3,

h = 0,3 м.

Отримуємо:

S = 200000 / (1000 * 0,3) ≈ 666,7 м^2.

Відповідь:

Отже, площа перевізу судна на рівні ватерлінії становить близько 666,7 м^2. Це значення може змінюватися залежно від форми судна та його особливостей, але в рамках даної задачі вважається, що площа перевізу є постійною.