ДОПОМОЖІТЬ З ВИРІШЕННЯМ БУДЬ ЛАСКА!!!! ДАМ 20 БАЛІВ. Та ще напишіть що ви вирішили в цій задачі.

Дві однакові за розмірами кульки мають електричні заряди : перша -90мКл, друга +30мКл. Чому стануть рівні заряди кожної кульки після їх з'єднання?

Ответы на вопрос

Отвечает Ларина Анна.

Використаємо закон збереження електричного заряду.

Він говорить, що у ізольованій системі  алгебраїчна сума  зарядів всіх тіл залишається постійною:

Q1 + Q2 = Q1(після торкання) + Q2(після торкання)

До торкання і після торкання загальний заряд такий:

- 90 + 30 = - 60 мКл

Заряд розподілится по всій поверхні кульок, бо вони об’еднались і стали одним тілом. А заряд завжди розподіляється по всій поверхні тіла.

Тоді:

Q1(після торкання) + Q2(після торкання)= - 60 мКл


На кожну кульку прийдется половина заряда.

Тобто по

Q1(після торкання) = Q2(після торкання) = - 30 мКл.