Дротяне кільце масою 6 г і діаметром 10 см відривають за допомогою динамометра від поверхні рідини.

Динамометр у момент відриву показує 100 мН. Чому дорівнює поверхневий натяг рідини?​

Ответы на вопрос

Отвечает Гроссман Дана.

Ответ:

Відповідь:  0,318 Н/м.

Объяснение:

Поверхневий натяг рідини можна визначити за формулою:

γ = F / L

де γ - поверхневий натяг рідини, F - сила, необхідна для відриву дротяного кільця від поверхні рідини, L - довжина контакту дроту з рідиною.

У нашому випадку маса дротяного кільця m = 6 г = 0,006 кг, діаметр кільця d = 10 см = 0,1 м, а радіус кільця r = d / 2 = 0,05 м. Так як дріт знаходиться в рідині, то довжина контакту L дроту з рідиною дорівнює довжині кола з радіусом r:

L = 2πr = 2π × 0,05 м ≈ 0,314 м

Динамометр у момент відриву показує силу F = 100 мН = 0,1 Н.

Тепер можна підставити відомі значення в формулу для поверхневого натягу рідини:

γ = F / L = 0,1 Н / 0,314 м ≈ 0,318 Н/м

Відповідь: поверхневий натяг рідини дорівнює близько 0,318 Н/м.