Тіло масою 300 г та об’ємом 15 см3 повністю занурили у воду. Що покаже динамометр, якщо тіло

підвішене до нього? До задачі написати пояснення. Всі одиниці вимірювання величин записуємо у системі СІ.

Ответы на вопрос

Отвечает Жукова Рина.

Ответ:

Знаючи масу тіла та об'єм, можна визначити його густину:

ρ = m/V = 300 г / 15 см³ = 20 г/см³

Підвішуючи тіло на динамометр, ми будемо вимірювати силу тяжіння F, яка діє на нього. Згідно з законом Архімеда, на тіло, яке занурене у рідину, діє сила плавання, яка спрямована вертикально вгору і має величину, рівну вазі рідини, яку воно витісняє. Звідси можна зробити висновок, що вага тіла на динамометрі буде меншою за його вагу на повітрі.

Величину цієї сили можна обчислити за формулою:

F = ρ * g * V,

де g - прискорення вільного падіння, рівне приблизно 9,8 м/с².

Підставляючи в формулу відповідні значення, маємо:

F = 20 г/см³ * 9,8 м/с² * 15 см³ = 2,94 Н

Отже, динамометр покаже силу, рівну 2,94 Н, коли тіло підвішене до нього в воді.