Визначити об`єм залізного тіла,якщо під дією результуючої сили 39 мН, його швидкість за 10с

змінилася від 10м/с до 72 км/год. Записати рівняння руху та рівняння зміни швидкості. Побудувати графік швидкості, та визначити якою буде швидкість тіла через годину руху помогите пожалуйста, желательно с дано,срочно​

Ответы на вопрос

Отвечает Скрипник Алексей.

Відповідь:

Запишемо дані:

Результуюча сила F = 39 мН

Початкова швидкість v₁ = 10 м/с

Кінцева швидкість v₂ = 72 км/год = 20 м/с

Час t = 10 с

Обчислимо масу тіла за формулою: F = ma, де m - маса тіла, a - прискорення.

F = ma

a = F/m

Знайдемо прискорення:

a = F/m = 39 * 10^(-3) / m

Також відомо, що при рівномірному прямолінійному русі швидкість змінюється рівномірно:

v = v₁ + at

Знайдемо масу тіла:

a = F/m

m = F/a = 39 * 10^(-3) / (v₂ - v₁) / t = 39 * 10^(-3) / (20 - 10) / 10 = 0.195 кг

Обчислимо об'єм тіла за допомогою його густини ρ і маси m:

V = m / ρ

Для заліза густина становить близько 7 860 кг/м³. Тоді:

V = m / ρ = 0.195 / 7 860 = 2.48 * 10^(-5) м³

Рівняння зміни швидкості:

Δv = v₂ - v₁ = 20 - 10 = 10 м/с

Графік залежності швидкості від часу буде прямою лінією з кутом нахилу a:

v = v₁ + at

v = 10 + (39 * 10^(-3) / 0.195) * t

v = 10 + 200t

Тоді за годину руху (3600 секунд):

v = 10 + 200 * 3600 = 720 010 м/с

Проте слід зазначити, що це значення не має практичного значення, оскільки воно виходить за межі фізично можливого руху тіла.