Рухаючись по колу, точка описала пів кола . Чи співпадають середня шляхова швидкість і модуль

середньої швидкості?

Ответы на вопрос

Отвечает Mukhina Angelina.

Відповідь:

Пояснення:

Середня шляхова швидкість та модуль середньої швидкості різні поняття, тому вони можуть бути різними в цій ситуації.

Середня шляхова швидкість визначається як відношення загального шляху, пройденого тілом, до часу руху. У даному випадку, якщо точка описала пів кола, то загальний шлях, пройдений нею, дорівнює половині довжини кола, тобто S = (1/2) * 2πr = πr.

Модуль середньої швидкості визначається як відношення пройденого шляху до часу руху. Якщо точка описала пів кола, то вона пройшла відстань, рівну півкола, тобто шлях L = (1/2) * 2πr = πr. Час руху тут також дорівнює часу, потрібному для проходження півкола.

Отже, якщо при русі точки по колу вона описала пів кола, то середня шляхова швидкість та модуль середньої швидкості будуть рівні, оскільки пройдений шлях та час руху в обох випадках дорівнюють половині довжини кола та часу, необхідному для проходження півкола.