З допомогою збираючої лінзи одержали зображення світної точки. Чому дорівнює фокусна віддаль лінзи,

якщо d = 0.5 m, f = 2 м? ДАААААЮ ЛЯМ БАЛІВ ЗА ВИКОНАННЯ!! Пхаха, та ладно, допоможіть кому не важко)

Ответы на вопрос

Отвечает Шипицын Виталий.

Ответ:

З формули тонкої лінзи можна знайти зв'язок між фокусною відстанню лінзи, відстанню до предмета та відстанню до зображення:
1/f = 1/d₀ + 1/dᵢ,
де f - фокусна відстань лінзи, d₀ - відстань від предмета до лінзи, dᵢ - відстань від лінзи до зображення.
Якщо d₀ = 0.5 м та f = 2 м, то можна знайти dᵢ:
1/2 = 1/0.5 + 1/dᵢ
1/2 - 1/0.5 = 2 - 4 = 1/dᵢ
dᵢ = 1 м
Отже, відстань до зображення дорівнює 1 м.