з якою горизонтальною швидкістю у м/с кинули тіло з будинку висотою 45м, якщо воно впало на

відстані 300м? Вважати прискорення земного тяжіння 10 м/с²​

Ответы на вопрос

Отвечает Kadyr Darkhan.

Ответ: 100м/с

Объяснение:

Дано:

h=45м

g=10Н/кг

S=300м

---------------

V-?

Время падения тела с высоты 45 м равно:

t=√(2h/g), где:

h-высота, с которой падало тело;

g-ускорение свободного  падения.

t=√(2*45/10)=3c

Дальность полета тела находим по формуле:

S=Vt, где:

V-скорость тела;

t-время полета тела.

Отсюда:

V=S/t=300/3=100м/с

Отвечает Абаева Ангелина.

Ответ:

V₀ = 100 (м/с)

Объяснение: горизонтальний рух має траєкторію руху у вигляді гіперболи, отже і зміну положення тіла можна описати щонайменше з 2-ох координат. У нашому випадку - х та у.

Рух вздовж вісі у є рівноприскореним, оскільки на тіло, відносно цієї осі, діє сила тяжіння. Вздовж вісі х рух є рівномірним, тому що на тіло не діють ніякі зовнішні сили. Тому всі висновки й рівняння, які справедливі для цих рухів - справедливі і у цьому випадку.

Для того, щоб визначити дальність польоту, застосуємо формулу:

l = V₀\sqrt[2]{2h/g\\}, де l - дальність польоту, V₀ - початкова швидкість тіла, h -  висота польоту тіла, g - прискорення вільного падіння.

Щоб порахувати швидкість, треба дальність польоту поділити на квадратний корінь з виразом:

V₀ = l  / \sqrt[2]{2h/g\\}

V₀ = 300 / √((2 * 45) / 10)

V₀ = 300 / 3

V₀ = 100 (м/с)

Відповідь: V₀ = 100 (м/с)