Енергія, яка випромінюється зіркою за 1 с дорівнює 9⋅10²⁴ Дж. На скільки за цей час зменшується

маса зірки внаслідок випромінювання? Швидкість світла у вакуумі дорівнює 3⋅10⁸ м/с. У відповідь запишіть чисельне значення у тоннах

Ответы на вопрос

Отвечает Арловский Леша.
Спочатку обчислимо енергію випромінювання за 1 м/с:

E = 9⋅10²⁴ Дж/3⋅10⁸ м/с = 3⋅10¹⁶ Дж/м.

Далі обчислимо за формулою Е=mc² масу, що випромінюється за 1 м/с:

m = E/(c²) = 3⋅10¹⁶ Дж/м / (3⋅10⁸ м/с)² = 1⋅10⁻³ т.

Отже, за 1 с зірка випромінює 1⋅10⁻³ т ваги.