3.2. Чому дорівнює період піврозпаду радіонукліда, якщо через добу залишилося 6,25 % від початкової

кiлькостi радіоактивних ядер? Распишите через формулу и не логарифмы ​

Ответы на вопрос

Отвечает Муллабакиева Марина.

Відповідь:

Період піврозпаду радіонукліда розраховується за формулою: T = 0,693/λ, де T - період піврозпаду, λ - швидкість розпаду. Тому, щоб знайти період піврозпаду радіонукліда, необхідно знайти швидкість розпаду. Швидкість розпаду можна знайти за формулою: λ = 0,693/T, де T - час, протягом якого кількість радіоактивних ядер зменшується на 6,25 %.

Отримаємо: λ = 0,693/(6,25/100) = 11,07 млн./рік

Ітого, період піврозпаду радіонукліда розраховується як: T = 0,693/11,07 млн./рік = 0,062 роки.