Дві невеликі кульки, які мають заряд (+8 нКл) та (-2 нКл) перебувають на відстані 10 см. З якою

силою вони взаємодіють?

Ответы на вопрос

Отвечает Бурнасов Сергей.

Сила взаємодії між двома кульками розраховується за формулою F = k * |Q1 * Q2| / d^2, де k = 8.99 * 10^9 Н * М^2 / Кл^2 є константою електростатичного взаємодії, Q1 та Q2 є зарядами кульок, d є відстанню між кульками.

В даному випадку, Q1 = 8 нКл, Q2 = -2 нКл, d = 10 см = 0.1 м. Тому:

F = 8.99 * 10^9 * |8 * (-2)| / 0.1^2

F = 719200 Н

Сила взаємодії між двома кульками становить 719200 Н.