Яким є видовження пружини під дією тіла масою 1,8 кг яке рівномірно тягнуть по столу з коефіцієнтом

тертя 0,2 за допомогою пружини жорсткістю 80 Н/м

Ответы на вопрос

Отвечает Гогленков Иоанн.

Відповідь:видовження пружини дорівнює близько 0,264 м.

Пояснення:

Для знаходження видовження пружини за допомогою закону Гука можна скористатись наступною формулою:

F = k * x,

де F - сила, що діє на пружину; k - її жорсткість; x - видовження пружини.

В задачі відомо, що маса тіла, яке тягнуть за допомогою пружини, дорівнює 1,8 кг. Це означає, що сила, що діє на пружину, дорівнює:

F = m * g = 1,8 кг * 9,81 м/с² = 17,638 Н.

Також відомо, що коефіцієнт тертя між тілом і столом дорівнює 0,2. Це означає, що сила тертя, що діє на тіло, дорівнює:

Fтр = μ * m * g = 0,2 * 1,8 кг * 9,81 м/с² = 3,529 Н.

Отже, загальна сила, що діє на пружину, дорівнює:

Fз = F + Fтр = 17,638 Н + 3,529 Н = 21,167 Н.

Застосовуючи формулу закону Гука, маємо:

Fз = k * x,

x = Fз / k = 21,167 Н / 80 Н/м ≈ 0,264 м.