Період піврозпаду радію становить 1600 років скільки років має минути щоб кількість радіоактивних

ядер у зразку зменш у 16 разів

Ответы на вопрос

Отвечает Жукова Рина.

Ответ:

ВНІЗУ карона

Объяснение:

16=2^4=>t=1600×4=6400лет

кожні 1600 років радій зменшується вдвічі

3200 років – 4 разів

4800 років - 8 разів

6400 років – 16 разів.

Отвечает Назарова Диана.

Відповідь: Для вирішення цього завдання використаємо формулу піврозпаду:

N = N₀ * (1/2)^(t/T)

де N₀ - початкова кількість радіоактивних ядер, N - кількість ядер після певного часу t, T - період піврозпаду.

Для того, щоб кількість радіоактивних ядер зменшилась у 16 разів, потрібно знайти час t, при якому кількість ядер становитиме 1/16 від початкової кількості, тобто N = N₀/16.

Підставляючи в формулу, отримуємо:

N/N₀ = (1/2)^(t/T)

1/16 = (1/2)^(t/1600)

Беремо логарифм від обох частин рівняння за основою 1/2:

log(1/16) = log[(1/2)^(t/1600)]

-4 = -t/1600 * log2

t = 4 * 1600 / log2 ≈ 5,542.5 років

Отже, має пройти близько 5,542.5 років, щоб кількість радіоактивних ядер у зразку зменшилась у 16 разів.

Пояснення: