Знайти енергію зв'язку двох хімічних елементів на свій вибір: один із середньої частини періодичної

системи Менделєєва, другий - в кінці і порівняти їх для якого елемента енергія буде більшою і чому. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Білявська Даша.

Ответ:

Объяснение:

Знайти енергію зв'язку ядра і питому енергію зв'язку ядра алюмінію 27 A L 13

получивших помощь

В ядре алюминия Al ₁₃²⁷ :

13 протонов

mp = 13*1,672*10⁻²⁷ кг

14 нейтронов

mn = 14*1,675*10⁻²⁷ кг

Масса ядра алюминия:

44,789*10⁻²⁷ кг

Дефект масс:

Δm = (13*1,672+14*1,675-44,789)*10⁻²⁷ = 0,397*10⁻²⁷ кг

Энергия связи: E = Δm*c² = 0,397*10⁻²⁷*(3*10⁸)² =

3,573*10⁻¹¹ Дж

или

E = 3,573*10⁻¹¹ / (1,6*10⁻¹⁹) = 223*10⁶ эВ или 223 МэВ