Куля, що летить зі швидкістю 700 м/с, пробиває дерев'яну стінку за 0,001 с і після цього її

швидкість дорівнює 150 м/с. Вважаючи рух кулі в стіні рівноприскореним, знайдіть її товщину. 55 см 55 м 42,5 см 42,5 м

Ответы на вопрос

Отвечает Долженко Настёна.

Ответ:

Відповідь: 42,5 см.

Объяснение:

Для розв'язання задачі використовуємо рівняння рівноприскореного руху:

v = v0 + at,

x = x0 + v0t + (1/2)at^2,

де v - кінцева швидкість кулі, v0 - початкова швидкість кулі, t - час руху кулі в стінці, x - товщина стінки.

За умовою задачі:

v0 = 700 м/с,

v = 150 м/с,

t = 0,001 с.

Знайдемо прискорення кулі:

a = (v - v0) / t = (150 м/с - 700 м/с) / 0,001 с ≈ -550000 м/с^2.

Мінус перед значенням прискорення означає, що куля сповільнюється.

Тепер можна знайти товщину стінки:

x = (v^2 - v0^2) / 2a = (150 м/с)^2 - (700 м/с)^2 / 2(-550000 м/с^2) ≈ 0,425 м = 42,5 см.

Отже, товщина дерев'яної стінки дорівнює 42,5 см. Відповідь: 42,5 см.