Площа малого поршня гідравлічного преса 100 см2, а великого 1700 см2. Яке зусилля розвиває великий

поршень, коли на малий діє сила 3 кН? Відповідь подати у кілоньютонах.

Ответы на вопрос

Отвечает Скачко Александр.

Ответ:В гідравлічному пресі сила, яка діє на малу площу поршня, передається на велику площу поршня і збільшується в кілька разів. Згідно з законом Паскаля, тиск, створений рідинами в закритій системі, розповсюджується однаково у всіх напрямках і залежить лише від висоти стовпа рідини та її густини. Звідси можна записати рівняння:

F1/A1 = F2/A2,

де F1 - сила, яка діє на малий поршень, A1 - площа малого поршня, F2 - сила, яка діє на великий поршень і A2 - площа великого поршня.

Підставляємо дані:

F1 = 3 кН = 3000 Н

A1 = 100 см^2 = 0,01 м^2

A2 = 1700 см^2 = 0,17 м^2

F2 = F1 x (A2/A1) = 3000 Н x (0,17 м^2/0,01 м^2) ≈ 51 кН

Отже, сила, яка діє на великий поршень, коли на малий діє сила 3 кН, дорівнює приблизно 51 кН.

Объяснение: