Яка сила струму проходить через реостат, виготовлений з нікелінового дроту довжиною 2м і площею

поперечного перерізу 1мм ² , якщо напруга на затискачах реостата дорівнює 5В?​

Ответы на вопрос

Отвечает Дулкай Ангелiнка.

Ответ:

Для визначення сили струму, що проходить через реостат, нам потрібно використовувати закон Ома:

I = V / R,

де I - сила струму, V - напруга, що діє на реостат, а R - опір реостата.

Опір реостата залежить від його довжини, площі поперечного перерізу і властивостей матеріалу, з якого він зроблений. Ніхромовий дріт має високий опір, що дозволяє йому використовуватися для виготовлення реостатів.

Нікеліновий дріт також має досить високий опір, тому ми можемо використовувати формулу для обчислення його опору:

R = ρ * L / A,

де ρ - опірність матеріалу (в омах на метр), L - довжина дроту (в метрах), A - площа поперечного перерізу дроту (в метрах квадратних).

Згідно з умовою задачі, довжина дроту дорівнює 2 метрам, а площа поперечного перерізу 1 мм², що дорівнює 0,0001 м². Опірність нікелінового дроту зазвичай знаходиться у діапазоні від 100 до 1100 ом-метрів, залежно від конкретного типу сплаву. У середньому, для нікелінового дроту можна прийняти значення опірності 400 ом-метрів.

Тоді, опір реостата буде:

R = 400 * 2 / 0.0001 = 8 000 000 ом.

Підставляємо це значення в формулу Ома, щоб знайти силу струму:

I = V / R = 5 / 8 000 000 = 0.000000625 A, або 6.25 * 10^-7 A.

Отже, сила струму, що проходить через реостат, дорівнює 0.000000625 A, або 6.25 * 10^-7 A.

Объяснение: