ДАЮ 100 БАЛОВ! 1. Яка довжина нікелінової дротини з площею перерізу 0,5 мм2, якщо її опір 4,2 Ом?


Ответы на вопрос

Отвечает Мишина Женя.

Ответ:

0,5

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі ми використовуємо закон Ома, який говорить, що струм через дротину прямо пропорційний напрузі і обернено пропорційний опору:

I = V / R

де I - сила струму в амперах (A), V - напруга в вольтах (V), а R - опір в омах (Ω).

Ми можемо переписати це вираз, щоб виразити напругу:

V = I × R

З іншого боку, ми знаємо, що опір дротини дорівнює 4,2 Ом, а площа перерізу дротини дорівнює 0,5 мм² = 5 × 10^-4 м².

Щоб знайти довжину дротини, нам потрібно спочатку визначити значення опору на одиницю довжини, тобто опір на один метр дротини. Це можна зробити за допомогою формули:

R' = R / l,

де R' - опір на одиницю довжини в омах на метр (Ω/m), R - загальний опір дротини в омах (Ω), l - довжина дротини в метрах (m).

Отже, ми можемо переписати цю формулу, щоб виразити довжину дротини:

l = R / R'

Тепер ми можемо знайти опір на одиницю довжини, використовуючи формулу:

R' = R / S,

де S - площа перерізу дротини в квадратних метрах (м²).

R' = 4,2 Ω / 5 × 10^-4 м² = 8400 Ω/м

Зараз ми можемо знайти довжину дротини:

l = R / R' = 4,2 Ω / 8400 Ω/м = 0,0005 м = 0,5 см

Отже, довжина нікелінової дротини з площею перерізу 0,5 мм², якщо її опір 4,2 Ом, становить 0,5 см.