Задача: Два резистори опорами 6 кОм і 2 кОм з’єднані послідовно. У скільки разів і на якому

резисторі напруга більша?

Ответы на вопрос

Отвечает Маслий Владислав.

При з'єднанні резисторів послідовно, загальний опір цепу буде дорівнювати сумі опорів кожного резистора:

R = R1 + R2 = 6 кОм + 2 кОм = 16 кОм

Закон Ома говорить, що струм в кожному резисторі однаковий:

I = V/R

Отже, напруга на кожному резисторі буде різна і залежатиме від його опору. Використовуючи закон Ома, можна знайти напругу на кожному резисторі:

V1 = IR1 = (I * R) * (R1 / R) = V * (R1 / R)

V2 = IR2 = (I * R) * (R2 / R) = V * (R2 / R)

Для того, щоб знайти, в скільки разів більша напруга на резисторі з більшою опорою, потрібно порівняти вирази для V1 та V2. Оскільки V = IR, то струм I з обох виразів скасується, і отримаємо:

V2/V1 = R2/R1 = 10 кОм / 2 кОм = 5

Таким чином, напруга на резисторі з опорою 10 кОм більша в 5 разів порівняно з напругою на резисторі з опорою 2 кОм.