ККД атомної електростанції потужністю 800 МВт дорівнює 20 %. Визначіть масу ядерного пального

(Урану-235), яке витрачає електростанція щодоби. Уважайте, що при кожному поділі ядра Урану виділяється енергія 200 МеВ., ДУЖЕ ПРОШУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Лекомцев Влад.

Ответ:

Дано:

n=0,2;

P=800 МВт;

t=24 г=24*3600=86,4*10^3 с;

Q0=200 МеВ=3,204*10^-11 Дж.

Знайти m.

Рішення.

n=Aкор/Qповн;

Акор=N*Q0;

N=m/m0, тоді Aкор=(m/m0)*Q0, де m0=3,9*10^-25 кг- маса атому ядра урана, табличне значення.

Qповн=Р*t.

Тоді: n=m*Q0/m0*P*t, звідси знаходимо масу ядерного пального: m=n*m0*P*t/Q0=0,2*3,9*(10^-25)*800*10^6*86,4*10^3/3,204*10^-11=5,39*10^-12/3,204*10^-11=168,3*10^-3 кг=168,3 г.

Объяснение: