Іграшковий пістолет з пружиною жорсткістю 200 Н/м, яка стиснута на 10 см, викидає вертикально вгору

кульку на висоту 1 м. Визначте масу кульки.

Ответы на вопрос

Отвечает Осокин Роман.

Відповідь:За законом збереження енергії, потенціальна енергія пружної пружини повинна дорівнювати кінетичній енергії кульки при відліку від поверхні землі:

mgH = (1/2)mv^2

де m - маса кульки, g - прискорення вільного падіння, H - висота, на яку викинуто кульку, v - швидкість кульки при досягненні висоти H.

Відомо, що пружина здатна зберегти потенціальну енергію:

Ep = (1/2)kx^2

де k - жорсткість пружини, x - стиснення пружини.

Потенціальна енергія пружини повинна дорівнювати потенціальній енергії кульки на початку руху:

Ep = mgh

де h - висота стиснення пружини, яку можна розглядати як початкову висоту кульки.

Підставляючи вирази для Ep, отримуємо:

(1/2)kx^2 = mgh

Підставляючи відомі значення:

(1/2) * 200 Н/м * (0,1 м)^2 = m * 9,81 м/с^2 * 1 м

m = (1/2) * 200 Н/м * (0,1 м)^2 / (9,81 м/с^2) = 1,02 г

Отже, маса кульки дорівнює 1,02 г.