Решите пж даю 100 балов 1. Енергія фотона дорівнює 0.2 еВ. а. Яке це випромінювання? (знайдіть

довжину хвилі). б. Знайдіть масу фотона. в. Знайдіть імпульс фотона.

Ответы на вопрос

Отвечает Сабанчин Илья.

Для знаходження довжини хвилі використовуємо формулу Е = h·c/λ, де E - енергія фотона, h - стала Планка, c - швидкість світла, λ - довжина хвилі. Підставляємо відомі значення і вирішуємо рівняння:

0.2 еВ = (6.626⋅10^-34 Дж∙с)⋅(3⋅10^8 м/с) / λ

Отримуємо λ ≈ 620 нм.

б) Для знаходження маси фотона використовуємо формулу Е = mc^2, де m - маса фотона, c - швидкість світла, Е - енергія фотона. Підставляємо відомі значення і вирішуємо рівняння:

0.2 еВ = m⋅(3⋅10^8 м/с)^2

Отримуємо m ≈ 2.22⋅10^-36 кг.

в) Імпульс фотона можна знайти за формулою p = E/c, де Е - енергія фотона, c - швидкість світла. Підставляємо відомі значення і отримуємо:

p = (0.2 еВ) / (3⋅10^8 м/с) ≈ 6.67⋅10^-28 кг∙м/с.