Стіл масою 20 кг має 4 ніжки, площа опори кожної - 4 см квадратних. Знайдіть силу з якою стіл

давить на підлогу. Вважати g = H/кг. Відповідь виразити в ньютонах та записати числом без одиниц вимірювання. Благаю допоможіть

Ответы на вопрос

Отвечает Каналбаева Асель.

Ответ:

Объяснение:

За законом Архімеда сила, з якою стіл діє на підлогу, дорівнює силі тяжіння столу:

F = m*g,

де m - маса столу, g - прискорення вільного падіння.

Значення прискорення вільного падіння g можна знайти за формулою:

g = H/кг,

де H - висота, з якої падає тіло, кг - коефіцієнт перетворення одиниць з метричної системи до СІ.

За умовою задачі, маса столу m = 20 кг, а площа опори кожної ніжки становить S = 4 см² = 0,0004 м².

Оскільки сила, з якою стіл діє на підлогу, розподіляється на 4 ніжки, то тиск, який створює кожна ніжка на підлогу, дорівнює:

p = F/S4 = mg/S*4.

Підставляючи вираз для g, отримаємо:

p = mH/(кгS*4).

Підставляючи числові значення, отримаємо:

p = 20 * 9,81 / (1000 * 0,0004 * 4) = 30637,5 Н/м².

Отже, сила, з якою стіл діє на підлогу, дорівнює 30637,5 Н.