З якою силою вода тисне на ворота шлюзу, ширина яких 15 м? Рівень води у камері шлюзу становить 10

м. Врахуйте,що тиск води з глибиною збільшується, тому тиск води на ворота слід взяти середній!

Ответы на вопрос

Отвечает Сотникова Екатерина.

Щоб вирішити цю задачу, потрібно врахувати тиск води на ворота шлюзу, який залежить від глибини води, а також величину площі воріт.За законом Паскаля тиск на будь-яку поверхню, яку діє рідина, залежить від її глибини. Тобто, тиск на ворота шлюзу залежить від глибини води в камері шлюзу.Середній тиск води на ворота шлюзу можна знайти, застосувавши формулу:P = pgh,де P - тиск води на воротах шлюзу, p - густина води, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м / с²), h - глибина води в камері шлюзу.У цьому випадку, ми можемо прийняти середню глибину води на рівні 5 м (половина від 10 м), тому:P = (1000 кг/м³) * (9,8 м/с²) * (5 м) = 49 000 Па.Щоб знайти силу, з якою вода тисне на ворота шлюзу, ми маємо помножити цей тиск на площу поверхні воріт:F = P * S,де F - сила, з якою вода тисне на ворота, S - площа воріт.У цьому випадку, площа поверхні воріт:S = 15 м * (10 м + 10 м) = 300 м².Отже, сила, з якою вода тисне на ворота шлюзу, дорівнює:F = 49 000 Па * 300 м² = 14 700 000 Н (або 14,7 МН).Тому вода тисне на ворота шлюзу з силою 14,7 МН.