Камінь, який кинули горизонтально з висоти 5м, впав на поверхню землі на відстані 3м від стіни

будинку. Який час падіння і початкова швидкість каменя??? Опором повітря знехтуйте g=10м/с²​

Ответы на вопрос

Отвечает Климова Маша.

Щоб визначити час падіння каменя, можна скористатися формулою: h = gt²/2, де h - висота, з якої кинули камінь, g - прискорення вільного падіння (10 м/с²), t - час падіння. При h = 5 м, t = √(2h/g) = √(2*5/10) ≈ 1 с. Щоб визначити початкову швидкість каменя, можна скористатися формулою: s = vt, де s - відстань, на яку камінь відлетів горизонтально від точки кидку до стіни будинку (3 м), v - початкова швидкість каменя. При тому, що опором повітря знехтуємо, можна скористатися формулою: s = v₀t + at²/2, де v₀ - початкова швидкість (шукана), a - прискорення (0), t - час падіння (1 с). Отже, v₀ = s/t = 3/1 = 3 м/с. Таким чином, час падіння каменя становить близько 1 с, а початкова швидкість каменя становить близько 3 м/с.