Даю 50 балов!!помогите! Навантажені санчата загальною масою 125 кг рівномірно переміщують по

снігу. Коефіцієнт тертя ковзання між санчатами і снігом складає 0,16. Яку силу прикладають до санчат? Чому при цьому дорівнює сила тертя ковзання?

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.
Для руху санчат по снігу діє сила тертя ковзання, направлена проти руху, і сила тяжіння, направлена вертикально вниз. Так як санчата рухаються рівномірно, то сума сил, діючих на них, дорівнює нулю. Тобто, сила тертя ковзання дорівнює силі тяжіння.
Сила тяжіння розраховується за формулою:
F = m*g,
де m - маса саней, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с²).
F = 125 кг * 9,8 м/с² = 1225 Н
Сила тертя ковзання розраховується за формулою:
Fтк = μ*Fн,
де μ - коефіцієнт тертя ковзання, Fн - сила нормалі (сила тяжіння в даному випадку).
Fтк = 0,16 * 1225 Н = 196 Н

Отже, до саней прикладають силу 1225 Н, а сила тертя ковзання дорівнює 196 Н.