Автобус, маса якого дорівнює 12 т, рухає з місця з прискоренням 0,5 м/c2. Визначити силу тяги, якщо

коефіцієнт тертя дорівнює 0,3.

Ответы на вопрос

Отвечает Бонд Митя.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі необхідно застосувати другий закон Ньютона: F = ma, де F - сила тяги, m - маса автобуса, a - прискорення.

Спочатку знайдемо значення сили тертя, яке дорівнює:

Fтертя = μ N,

де μ - коефіцієнт тертя, N - сила нормальної реакції, яка дорівнює вазі автобуса.

Fтертя = 0,3 12000 кг 9,8 м/c2 = 35 280 Н

Тепер можна знайти значення сили тяги:

F = ma = 12000 кг 0,5 м/c2 + 35 280 Н = 6 000 Н + 35 280 Н = 41 280 Н

Отже, сила тяги дорівнює 41 280 Н.