Срочно Жорсткість дротини дорівнює k. Як зміниться жорсткість, якщо дротину зігнути навпіл?

Розрізати на дві однакові частини.

Ответы на вопрос

Отвечает Maratov Adilet.

Ответ:

Объяснение:

Жорсткість дротини залежить від її геометричних та матеріальних характеристик, а саме, від її довжини, площи перерізу та модуля пружності матеріалу. При згинанні дротини навпіл її довжина та площа перерізу не змінюються, а отже, змінюється лише модуль пружності.

Якщо дротину зігнути навпіл, то модуль пружності матеріалу змінюється відповідно до закону Гука для одновимірного пружного стержня:

k' = 2k

Тобто, жорсткість зігнутої на пів дротини становитиме двічі більше, ніж жорсткість початкової дротини.

Якщо зігнуту на пів дротину розрізати на дві однакові частини, то жорсткість кожної з цих частин буде визначатися за формулою:

k'' = (1/2)k'

Підставивши значення k' = 2k, отримаємо:

k'' = (1/2) (2k) = k

Отже, жорсткість кожної з половинок зігнутої на пів дротини буде така ж, як і жорсткість початкової дротини.