Помогите пожалуйста, в физике не сильна. условие: написать полностью решение с дано. (даю 30

баллов) На яку висоту підняв людину масою 50 кг ліфт, якщо відомо, що при цьому була виконана робота 7,5 кДж? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Касіян Андріана.

Ответ:

15,3 м

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі потрібно скористатися формулою для роботи, яка визначається добутком сили на переміщення:

W = F * d * cos(α)

де W - робота, F - сила, d - переміщення, α - кут між напрямком сили та переміщення.

У нашому випадку, силою буде сила тяжіння, яка дорівнює масі тіла, помноженій на прискорення вільного падіння (g ≈ 9,81 м/c²).

F = m * g = 50 кг * 9,81 м/c² = 490,5 Н

Крім того, відомо, що робота дорівнює 7,5 кДж (кілоджоулі).

W = 7,5 кДж = 7 500 Дж

Залишається визначити переміщення. Оскільки лифт піднявся вгору, переміщення буде додатнім і дорівнюватиме висоті, на яку піднявся лифт.

Таким чином, формула для роботи може бути переписана як:

d = W / (F * cos(α))

Оскільки відомо, що лифт піднявся вгору, кут між напрямком сили та переміщення дорівнюватиме 0°, тому cos(α) = 1.

d = 7 500 Дж / (490,5 Н * 1) = 15,3 м

Отже, людина піднялася на висоту 15,3 м.