Задача 1. Обчисліть силу струму в мідному дроті, який має довжи- ну 10 м і площу поперечного

перерізу 0,5 мм²; напруга на кiнцях дроту становить 34 мВ.​

Ответы на вопрос

Отвечает Куцкий Андрей.

Ответ:

Объяснение:

Для обчислення сили струму використовуємо закон Ома, який визначає зв'язок між напругою (V), силою струму (I) і опором (R) за формулою: V = I * R.

У даній задачі маємо напругу V = 34 мВ (мілівольт) і необхідно знайти силу струму I. Опір (R) можна визначити за формулою R = ρ * (L / A), де ρ - специфічний опір матеріалу, L - довжина дроту, A - площа поперечного перерізу.

Специфічний опір міді при 20 °C становить приблизно 0,00000172 Ω * мм² / мм, що дорівнює 0,00000172 Ω * м² / м. Оскільки площа поперечного перерізу дана в мм², її необхідно перетворити в м², помноживши на 10^(-6).

Таким чином, маємо:

ρ = 0,00000172 Ω * м² / м

L = 10 м

A = 0,5 мм² = 0,5 * 10^(-6) м²

Підставимо ці значення у формулу для опору:

R = (0,00000172 Ω * м² / м) * (10 м / (0,5 * 10^(-6) м²))

= (0,00000172 Ω * м² / м) * (2 * 10^6)

= 0,00344 Ω

Тепер, використовуючи закон Ома, знайдемо силу струму:

V = I * R

34 мВ = I * 0,00344 Ω

Розрахуємо силу струму:

I = 34 мВ / 0,00344 Ω

≈ 9,883 Або 9,883 A

Отже, сила струму в мідному дроті становить приблизно 9,883 Або 9,883 A.