ДАМ 100 БАЛОВ При якій силі струму проводився електроліз, якщо за 20 хв на катоді виділилося 0,8

г цинку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Шапель Милана.

Ответ:Для розв'язання цієї задачі потрібно використовувати закон Фарадея електролізу, який має вигляд:

m = (I * t * M) / (n * F),

де m - маса продукту електролізу, I - сила струму, t - час електролізу, M - молярна маса продукту електролізу, n - кількість електронів, що беруть участь у реакції, F - фарадейська стала.

За умовою задачі, за 20 хв на катоді виділилося 0,8 г цинку. Молярна маса цинку становить близько 65,4 г/моль. Для цинку кількість електронів, що беруть участь у реакції, дорівнює 2, а фарадейська стала становить близько 96485 Кл/моль.

Тож, підставляючи відповідні значення до формули закону Фарадея, отримаємо:

0,8 г = (I * 20 хв * 65,4 г/моль) / (2 * 96485 Кл/моль)

Щоб визначити силу струму I, необхідно перетворити час електролізу з хвилин на секунди:

20 хв = 20 * 60 с = 1200 с

Підставляючи значення часу та інших відомих величин, отримаємо:

I = (0,8 г * 2 * 96485 Кл/моль) / (20 хв * 65,4 г/моль) ≈ 0,277 А

Объяснение:

Отже, сила струму, при якій проводився електроліз, дорівнює близько 0,277 А.