З розчину лимонної кислоти масою 450 г і масовою часткою 17% випарили 120г води.Визначити масову

частку лимонної кислоти в новому розчині. Допоможіть будь ласка!!

Ответы на вопрос

Отвечает Дейлид Мария.

Ответ:

Початкова кількість лимонної кислоти у розчині:

m(ЛК) = 450 г * 0.17 = 76.5 г

Початкова кількість води у розчині:

m(води) = 450 г - 76.5 г = 373.5 г

Кількість води, випарованої з розчину:

m(випарованої води) = 120 г

Залишок розчину містить 373.5 г - 120 г = 253.5 г води та усю кількість лимонної кислоти.

Масова частка лимонної кислоти в новому розчині:

m(ЛК)/m(новий розчин) = 76.5 г / (76.5 г + 253.5 г) ≈ 0.231 or 23.1% (заокруглюючи до одного знаку після коми)

Отже, масова частка лимонної кислоти в новому розчині близько 23.1%.