СРОЧНО РЕШИТЬ КАК ЗАДАЧУ Локомотив тягне вантажний потяг зі швидкістю 72 км/год горизонтальною

ділянкою колії із потужністю 2МВт. Визначте масу цього потяга.

Ответы на вопрос

Отвечает Колесниченко Денис.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі необхідно використати формулу для кінетичної енергії:

E = (1/2)mv^2

де E - кінетична енергія, m - маса потяга, v - швидкість.

За умовою задачі, потужність локомотива дорівнює 2 МВт, що можна перевести в джоулі за допомогою формули:

P = E/t

де P - потужність, t - час.

Так як швидкість потяга становить 72 км/год, то її необхідно перевести в м/с:

72 км/год = 20 м/с (округлено до другого знака після коми)

Тоді кінетична енергія потяга буде:

E = Pt = 2 МВт * 1 год = 7 200 000 Дж

Далі, за формулою для кінетичної енергії, ми можемо знайти масу потяга:

m = 2E/v^2 = 2 * 7 200 000 Дж / (20 м/с)^2 ≈ 9 тонн

Отже, маса потяга становить близько 9 тонн.