Визначити ККД рентгенівської труби, що випромінює за секунду 5•10^13 фотонів з частотою 3•10^18Гц,

якщо вона працює під напругою 50 кВ і споживає струм 1мА.

Ответы на вопрос

Отвечает Малая Алина.

Ответ:

коефіцієнт корисної дії рентгенівської труби дорівнює 1,6.

Объяснение:

ККД = (кількість випромінених фотонів) / (кількість електронів, що пройшли через трубу)

I = q/t, де I - струм, q - кількість електронів, що пройшли через трубу за час t.

Таким чином, q = I * t.

Час t можна визначити за формулою:

t = U / (I * e), де U - напруга, e - заряд електрона.

Таким чином, t = 50 кВ / (1 мА * 1,6•10^-19 Кл) = 3,125•10^16 с.

Кількість електронів, що пройшли через трубу, q = 1 мА * 3,125•10^16 с = 3,125•10^13.

Кількість випромінених фотонів за секунду вже задана - 5•10^13.

Тоді ККД = 5•10^13 / 3,125•10^13 = 1,6.

Отже, коефіцієнт корисної дії рентгенівської труби дорівнює 1,6.