ДАЮ 100 БАЛЛОВ! ЗАДАЧА ПО ФИЗИКЕ ДАНО, РЕШЕНИЕ, ОТВЕТ.Шарик А с зарядом +10^-8 Кл притягивает к

себе с некоторой силой другой шарик В, находящийся на расстоянии 5*10^-2м. Этому притяжению противодействуют, поднося к шарику В с противоположной стороны шарик С с зарядом +5*10^-8 Кл. На каком расстоянии от шарика В нужно держать шарик С, чтобы шарик В остался в равновесии?

Ответы на вопрос

Отвечает Хахалина Алина.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі потрібно знати закон Кулона, який стверджує, що електрична сила між двома точковими зарядами залежить від їх величини та відстані між ними і має вигляд:

F = k * (q1 * q2) / r^2,

де F - електрична сила, k - електрична стала, q1 та q2 - заряди, r - відстань між зарядами.

За умовою задачі, знаємо, що шарик А заряджений на +10^-8 Кл, а шарик С - на +5*10^-8 Кл. При цьому, згідно з принципом суперпозиції, електричні сили, що діють на шарик В від шариків А та С, можна скласти векторно:

F = F(A) + F(C),

де F(A) - сила, яку діє на шарик В з боку шарика А, F(C) - сила, яку діє на шарик В з боку шарика С.

Знаючи величину заряду шарика А та відстань до шарика В, можна визначити величину сили, яку шарик А діє на шарик В:

F(A) = k * (q1 * q2) / r^2 = 9 * 10^9 * (10^-8 Кл * 5 * 10^-8 Кл) / (5 * 10^-2 м)^2 ≈ 0,9 * 10^-2 Н.

Для того, щоб шарик В залишився у рівновазі, необхідно, щоб сила, яку діє на нього з боку шарика С, була рівна силі, яку діє на нього з боку шарика А:

F(C) = F(A) = 0,9 * 10^-2 Н.

Знаючи величину заряду шарика С, можна визначити величину електричної сили, яку він діє на шарик В:

F(C) = k * (q1 * q3) / r^2,

де q3 - заряд шарика С, r - відстань між шариками В та С.

Таким чином, можна записати:

k * (q1 * q3) / r^2 = 0,9 * 10^-2 Н,

Объяснение:

або

r = sqrt(k * q1 * q3 / (0